Известување – Промена во програмската содржина

Почитувани, Ве известуваме дека од 12.02.2022 година, програмскиот сервис/ТВ каналот “Balkan Music” нема да биде дел од понудата на НЕОТЕЛ. Во тек сме во потрага на ТВ канал кој ќе биде соодветна замена на истиот. Ви благодариме на разбирањето.  Со почит, НЕОТЕЛ ДОО Скопје

ПРЕМИУМ содржините од Арена Спорт достапни и на neoTV!

Од денеска, на големо задоволство на љубителите на спортот, покрај каналите Sport Klub и Eurosport, во рамките на понудата ги вклучивме и премиум каналите Arena Sport Premium 1, Arena Sport Premium 2, Arena Sport Premium 3 во кристално чиста HD слика. Дополнителните канали се дел од дополнителниот ТВ-пакет Арена Спорт Премиум Плус во кој покрај Арена Спорт каналите […]

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРИВРЕМЕН ПРЕКИН НА ДЕЛ ОД УСЛУГИТЕ

Почитувани корисници, Сакаме да Ве информираме дека поради планирани активности за подобрување на мрежата, во среда 25.08.2021 во периодот од 00:00 до 06:00 часот ќе има прекин на услугите кај дел од интернет корисниците. Прекинот се очекува да трае најмногу 1 час. Однапред се извинуваме за евентуали непријатности и Ви благодариме на разбирањето. Со почит,НЕОТЕЛ

In memoriam – Ана Илиевска

Со големо жалење денес ја примивме веста дека нашата колешка Ана Илиевска, вчера (20.06.2021) трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа. Ова е голема загуба за колективот на НЕОТЕЛ како и за нејзиното семејство. Ана беше дел од тимот на НЕОТЕЛ повеќе години и ќе остане во нашето сеќавање како вредна колешка која направи значаен […]

НЕОТЕЛ СО ОДЛИЧНА МОЖНОСТ ЗА СИТЕ ПОДДРЖУВАЧИ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Во пресрет на фудбалското првенство овој месец, НЕОТЕЛ, на сите поддржувачи на македонската репрезентација им овозможуваме одлична можност бесплатно да ги следат натпреварите од каде било во државата директно на својот смартфон или Android TV телевизор. Сите заинтересирани кои сакаат да гледаат од смартфон сѐ што треба да направат е да ја преземат апликацијата neoTV […]

Известување за промена на работно време на НЕОТЕЛ продажен салон

  Согласно последните измени на Владата, во однос на времетраењето на полицискиот час, салонот на Неотел, од утре (06.04.2021) ќе работи со скратено работно време.Пон.- пет. од 09:00 до 19:00Сабота (непроменето) од 09:30 до 15:30 Апелираме клиентите при посетата на продажниот салон да се придржуваат на укажаните препораки: Задолжително да носат заштитна маска. Да ги […]

Известување за малициозни веб страни!

Почитувани, Во моментов е активна малициозна веб страна која се претставува како Неотел со цел собирање и злоупотреба на Вашите податоци, а за возврат ветува скапи и атрактивни награди. Во моментов Неотел не спроведува никаква анкета и не даваме никакви награди за истата. Ве советуваме да не оставате никакви податоци кои сигурно ќе бидат злоупотребени. […]

Арена Спорт достапни и на neoTV!

Од денеска, на големо задоволство на љубителите на спортските содржини, покрај каналите Спорт Клуб и Eurosport, во рамките на понуда го вклучуваме и дополнителниот пакет Арена Спорт со 5 канали во кристално чиста HD слика. Со активирање на дополнителниот пакет сите постоечки и нови корисници ќе можат да ги следат каналите бесплатно до крајот на […]

In memoriam – проф. д-р Драган Михајлов

In memoriam – проф. д-р Драган Михајлов Со голема тага и горчина известуваме дека на 12.12.2020 почина проф. д-р Драган Михајлов, еден од основачите и значајна личност за развојот на НЕОТЕЛ како телекомуникациски оператор.  За нас, професорот Михајлов, беше пред се голем пријател и со неговиот тивок труд даде огромен придонес во развојот како на […]

Известување до корисниците

Како резултат на новонастанатата состојба со Еуростандард Банка, сакаме да ве известиме дека отсега нема да може да ги вршите вашите уплати за сметки од НЕОТЕЛ преку експозитурите на банката и поштенските единици на Македонска пошта која ја извршуваше оваа услуга во име на банката. Плаќањето на сметките за услугите на НЕОТЕЛ можете ги вршите […]