Што е neoTV

Современ концепт на интерактивна телевизија

МОДЕРНО ТВ ИСКУСТВО

Навикни се на погодностите од модерното гледање ТВ. Гледај што сакаш и кога сакаш.

ANDROID ТВ УРЕД

ТВ уредот стана паметен. Сега секој телевизор можеш да го претвориш во мини компјутер.

ТЕЛЕВИЗИЈА КАДЕ И ДА СИ

Инсталирај ја neoTV апликацијата на твојот смартфон или таблет и гледај ТВ каде и да си.

Функционалности

Интерактивна телевизија

  • Паузирање, премотување и снимање на програмата во живо
  • Родителска контрола на содржината
  • Враќање до 7 дена наназад на содржината на националните канали
  • Враќање до 1 час наназад на останатите канали

Мини компјутер

  • Можност за приклучување на тастатура и глувче
  • Можност за инсталирање на сите апликации достапни на Google Play Store
  • Пребарување на интернет, управување со електронска пошта и останати можности

Медиа центар

  • Можност за приклучување на надворешни дискови или micro SD мемориски картички
  • Прегледување на галерија со слики
  • Прегледување на видеа од надворешни дискови

Содржина

Ги следиме трендовите и секогаш работиме на откривање нови и интересни содржини. Во листата на канали покрај националните канали вклучени се најгледаните странски канали.

Најмногу спорт во кристална HD слика

Image not available
ARENA SPORT

UEFA Лигата на шампиони,
UEFA Лига Европа,
Италијанското првенство Serie A,
Француско првенство Ligue 1,
Ракометната EHF Лига на шампиони,
Кошаркарската NBA и ABA лига

Image not available
SPORTKLUB

Англиско првенство - Premier League,
Шпанско првенство - La Liga,
Квал. во Европско и Светско првенство
UEFA Лига на нации
Кошаркарските Euroleague и Eurocup
Тенис (Wimbledon, Masters Series и WTA tour).

Image not available
EUROSPORT

Германско првенство - Bundesliga
Тенис - Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open
Зимска и летна Олимпијада
Светски куп во алпско скијање
Ски скокови - 4 скокалници
Велосипедизам
Светско првенство Snooker

previous arrow
next arrow
Slider

Забава без ограничување

Базиран на Android™ платформата neoTV уредот овозможува инсталација на сите апликации кои ги користите и на вашиот мобилен или таблет.

armnphone_stretched

ТВ каде и да си!

Инсталирај ја апликацијата neoTV и гледај спорт, серии и филмови секаде каде што имаш интернет пристап.

ТВ уред

Современ Android™ ТВ уред со елегантен дизајн. Мали димензии кои овозможуваат негово лесно манипулирање. Уред овозможува инсталација на сите апликации кои ги користиш и на твојот мобилен или таблет како и можност за приклучување на дополнителни периферни уреди.

Android™ 6.0 Marshmallow

Quad Core ARM Cortex-A53 2.0GHz

2G DDR3

Mali 450 GPU @ 750MHz

RJ 45 10/100M Ethernet

SD Slot: Max 32 GB

USB 2.0 x 2 поддршка за Mobile HDD, безжично глувче и тастатура

Сакаш да земеш neoTV?

Сигурни сме дека ќе уживаш во бројните можности кои што ги нуди neoTV! Погледни ги пакетите во кои neoTV е вклучена заедно со бројни други можности.